Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Ζάντες

Ζάντες 31/08/2013 21:05 #1

  • Το Άβαταρ του/της Bill Pap Συντάκτης θέματος
  • Bill Pap
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Noob
  • Vespophrenia Noob
  • Δημοσιεύσεις: 28
  • Ληφθέντα Likes 22
Παιδιά είδα σήμερα μια vespa 200PX κουκλί σκέτο και φορούσε ζάντες μονοκόματες με λάστιχο tubless. Έχετε υπ' όψιν αν και πού μπορούν να βρεθούν; :scooter:_

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζάντες 31/08/2013 21:12 #2

Bill Pap έγραψε: Παιδιά είδα σήμερα μια vespa 200PX κουκλί σκέτο και φορούσε ζάντες μονοκόματες με λάστιχο tubless. Έχετε υπ' όψιν αν και πού μπορούν να βρεθούν; :scooter:_


Ελλάδα στο http://www.scootershop.gr/product_info.php?products_id=3265 και φυσικά σε πολλά site του εξωτερικού όπως το sip-scootershop κλπ.

Πιθανόν να έχουν φέρει και καποια κλασικά μαγαζιά στη Πειραιώς αλλά νομίζω ότι το scootershop στη Θεσσαλονίκη είναι από τα φτηνότερα στο θεμα tubeless ζάντα...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζάντες 31/08/2013 21:34 #3

:thmbsup:

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, Bill Pap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζάντες 31/08/2013 22:03 #4

σημερα το πρωι εφαγα την πρωτη μου σουπιτσα με σκασιμο μπροστινου αρκετα υπουλα πηγαινοντας για ψωμι στο φουρνο 7 παρα........

ευτυχως δεν ετρεχα, οποτε μαζεψα το μηχανακι οσο μπορουσα μεχρι να σταματησει .... Μαλλον για να ειμαι πιο σωστος, ο καλος μου βεσποαγγελος γιατι μονο ετσι εξηγηται, το οτι στο τελος δεν επεσα στο εδαφος , περασα πανω απο το τιμονι στο τελος και βρεθηκα μπροστα απο το μηχανακι , να παταω στα 2 ποδια να κραταω ακομα το τιμονι με τη βεσπα κατω........

ευχαριστησα τον κυριο, κυλησα το μηχανακι μεχρι του μαστρογιαννη, πηγα σπιτι ηπια καφε, και ειπα στο εαυτο μου , TUBELESS η επομενη αγορα, οποτε και να ειναι..... δεν το ξανασυζηταμε!

τουλαχιστον στα καθημερινα μηχανακια παιδια, για οσους εχουν 2-3 βεσπες....
:drunk:
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by axxis.

Ζάντες 31/08/2013 22:03 #5

  • Το Άβαταρ του/της Bill Pap Συντάκτης θέματος
  • Bill Pap
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Noob
  • Vespophrenia Noob
  • Δημοσιεύσεις: 28
  • Ληφθέντα Likes 22
Ευχαριστώ θερμά για τη βοήθεια! :thank_you:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζάντες 31/08/2013 23:38 #6

Ποιος πουστης μάτιασε τον πολυμηχανο θωμά?
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζάντες 31/08/2013 23:44 #7

μεγαλο χεσιμο φιλε το μπροστινο........ :pullhair: χαμπαρι δεν πηρα ..... τωρα βεβαια το σκεφτομαι και γελαω απλα για το ποσο τυχερος ημουνα......

ενας παππους που περναγε γυρισε να με ρωτησει αν ειμαι καλα.. και μου ειπε οτι ετσι που με εβλεπε απο απεναντι να πηγαινω περα δωθε ελεγε τι μαλακιες κανει στο δρομο πρωι πρωι...... :DD
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζάντες 01/09/2013 12:41 #8

Μου εχει σκασει μπροστινο σε μηχανακι με σαμπρελα μπροστα και αναγκαστηκα να ανεβω πεζοδρομια με αρκετα χλμ γιατι ουτε εστριβε ουτε σταματουσε.Τα ελαστικα tubeless ειναι ασφαλεστερα οπως και να το κανουμε.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζάντες 01/09/2013 18:21 #9

axxis έγραψε: μεγαλο χεσιμο φιλε το μπροστινο........ :pullhair: χαμπαρι δεν πηρα ..... τωρα βεβαια το σκεφτομαι και γελαω απλα για το ποσο τυχερος ημουνα......

ενας παππους που περναγε γυρισε να με ρωτησει αν ειμαι καλα.. και μου ειπε οτι ετσι που με εβλεπε απο απεναντι να πηγαινω περα δωθε ελεγε τι μαλακιες κανει στο δρομο πρωι πρωι...... :DD



Δεν άκουσες καλά πάνω στη ταραχή σου τι είπε ο πάππους....

Ερώτηση έκανε .....( Μα ποίος είσαι ??? Ο Nicola ???... ρώτησε ο γέροντας .....)..... :huh:




Να προσεχείς Θωμάκο ......
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ζάντες 04/09/2013 08:46 #10

τελικα τι εγινε???πηρες ψωμι??? :)
"αχαστο στοίχημα"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Spiros P200E, Vasilis, panos, NikosG, Bill Pap

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.