Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Zinc plate

Zinc plate 18/07/2014 13:32 #1

  • Το Άβαταρ του/της tony-serveta Συντάκτης θέματος
  • tony-serveta
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 601
  • Ληφθέντα Likes 1317
Επειδή έχω μεγάλο θέμα με τα νίκελ τα θεωρώ εντελώς ψεύτικα και επειδή δεν είναι όλα αλουμίνιο για να γυαλιστούν θα ήθελα να σας ρωτησω τι γίνεται με το γαλβανισμα δλδ υπάρχουν μαγαζιά που μπορείς να στείλεις parts ή μπορεί να κάνουμε τίποτα μόνοι μας?
i need to be myself
tony-serveta.blogspot.gr/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by tony-serveta.

Zinc plate 18/07/2014 13:42 #2

υπάρχουν γαλβανιστήρια για το λεγόμενο θερμό γαλβάνι που ειναι και πιο αντοχικό...
Για μόνος το μόνο που ξέρω είναι το σπρευ ψυχρου γαλβανίσματος που όμως δεν εχει τιποτα φοβερά αποτελέσματα... Πάντως αν θες τοσο πολυ να αποφυγεις τα νικελ και απο την αλλη αν δεν ειναι αλουμινενια τα parts ωστε να τα γυαλισεις υπάρχει και η λύση της ηλεκτροστατικής στην απόχρωση ακριβως που θες...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Zinc plate 18/07/2014 13:48 #3

  • Το Άβαταρ του/της tony-serveta Συντάκτης θέματος
  • tony-serveta
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 601
  • Ληφθέντα Likes 1317
Σπύρο σκέφτομαι την επόμενη lambretta που θα κάνω όλα τα χειριστήρια του μοτέρ καθώς και τα forklinks να τα κάνω με αυτό τον τρόπο.
Αν υπάρχει κανένα λινκ από κανένα τέτοιο μαγαζί που να κάνει καλή δουλειά θα με βοηθούσε πολύ :thank_you:
i need to be myself
tony-serveta.blogspot.gr/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Zinc plate 18/07/2014 13:56 #4

tony-serveta έγραψε: Σπύρο σκέφτομαι την επόμενη lambretta που θα κάνω όλα τα χειριστήρια του μοτέρ καθώς και τα forklinks να τα κάνω με αυτό τον τρόπο.
Αν υπάρχει κανένα λινκ από κανένα τέτοιο μαγαζί που να κάνει καλή δουλειά θα με βοηθούσε πολύ :thank_you:


ρώτα σ αυτόν που συνεργαζονται πολλά παιδιά του χώρου μπας και κάνει και γαλβάνισμα ή μπορεί να ξέρει να σε καθοδηγησει σε καποιο αλλο μαγαζι.
http://www.samaras-chromium.gr/contact.php?lang=1

Κατα τα αλλα το google ειναι γεμάτο με γαλβανιστήρια στα περίχωρα της Αττικής. Αποκλείεται να μην εχει κατι αντιστοιχο και στην Ηπειρο...
Εγώ δεν το χω κάνει ποτέ οπότε δεν ξερω καποιον συγκεκριμένο να συστήσω...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": tony-serveta

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1