Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Αγορά vespas!

αγορα vespas 26/04/2015 02:14 #1

  • Το Άβαταρ του/της fotis Συντάκτης θέματος
  • fotis
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Scout
  • Vespophrenia Scout
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Ληφθέντα Likes 1
Αξιοτιμοι,

Το 1992 πηρα το διπλωμα μηχανης δινοντας με μια vespa px 200E. Απο τοτε περιπλανηθηκα με πολλες μηχανες, εχω στην κατοχη μου πλεον ενα sym 200 evo. Ειμαι σιγουρος πως ηρθες ο καιρος να αποκτησω vespa και να μεινω μαζι της μεχρι τελους κανοντας το ονειρο μου πραγματικοτητα. Δεν ξερω και πολλα γι αυτο το υπεροχο διτροχο, θελω τη βοηθεια σας. Που θα μπορεσω να αγορασω μια μεταχειρισμενη, που service (μου ειπε καποιος για τον παπαγιανοπουλο στο κουκακι) και γενικα πληροφοριες για τις ζημιες αν βγαζει σε λογικα πλαισια, για ανταλλακτικα κλπ.

ευχαριστω
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": mikeK

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

αγορα vespas 26/04/2015 02:39 #2

Καλωσήρθες, καλή διαμονή και με το καλό να αποκτήσεις κι εσύ τη βέσπα σου!

Αυτό το υπέροχο δίτροχο είνα ενα παλιό σκούτερ, με κακή γεωμετρία, κακή ενεργητική ασφάλεια κλπ κλπ.... έλα όμως που όποιος κολλάει δεν ξεκολλάει...
Ειναι το απόλυτα ρετρό όχημα, εχει στυλ, είναι οικονομικό, το φτιάχνεις μονος σου, το καστομιάζεις ελευθερα οπως θες, ΣΕ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ (αργά αλλά παντού) κλπ κλπ...

Παρακολούθα το car.gr καθώς και το αντιστοιχο thread αγγελιών που έχουμε στο φορουμ και θα βρεις αυτό που θες με λιγο υπομονή... και αφου φυσικά ξεκαθαρίσεις τι ειναι αυτο που θες ακριβως σε μοντέλο, χρονολογία, κατάσταση κλπ.
Σε κάθε περίπτωση συμβουλέψου το φορουμ για να μη πιαστείς κορόιδο και ρώτα ελεύθερα...

υ.γ: σε ότι αφορά το σερβις δεν συνηθίζουμε να προτείνουμε συνεργεία αλλά να προωθούμε όσο γίνεται το DIY... Με βοηθεια απο δω, με λιγα εργαλεία, και αν φυσικά έχεις όρεξη μπορείς να αποφύγεις το συνεργείο και να μαστορεύεις μόνο σου το βεσπάκι σου...

υ.γ 2: ανταλλακτικά υπάρχουν με το τσουβάλι και για όλα τα βαλάντια... γνήσια, ρεπρό, βελτιωμένα κλπ κλπ

::welcome:
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": panos, mikeK, lester

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Spiros P200E.

αγορα vespas 26/04/2015 09:31 #3

καλως τον φιλο! ::welcome: ::welcome: ::welcome: ::welcome:
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

αγορα vespas 26/04/2015 12:48 #4

::welcome: ::welcome: ::welcome:
Δεν υπογράφω κύριε...!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

αγορα vespas 26/04/2015 12:51 #5

::welcome: px + μερικά εργαλεία + βοήθεια από το φόρουμ για επισκευές κτλ :scooter:_
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": panos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1