Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: ΣΚΟΥΡΙΑ

ΣΚΟΥΡΙΑ 03/02/2016 12:50 #1

  • Το Άβαταρ του/της babis Συντάκτης θέματος
  • babis
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Scout
  • Vespophrenia Scout
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Ληφθέντα Likes 0
Γεια χαρανταν μορτες....το ερωτημα ειναι το εξης:σκουρια σε ανοξοιδωτο(μπαρα).τριβω με ντουκοχαρτο η' ψιλο γυαλοχαρτο κ φευγει μονο η επιφανειακη καινουργια σκουρια που πιανει με τον καιρο.Μεχρι εκει ομως η υπολοιπη που εχει "ποτισει" στο ανοξοιδωτο πως θα την αφαιρεσω?Εχω διαβασει το αρθρο για το pellox,λετε να παιξω με pellox κατευθειαν η' υπαρχει κατι αλλο πρωτα να δοκιμασω και αν δεν γινει κατι να παω για pellox?Tι προτεινετε κ πυ θα το βρω κ πως θα το χρησιμοποιησω? :thmbsup:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ΣΚΟΥΡΙΑ 03/02/2016 15:20 #2

Δεν φευγει η σκουρια αν οντως ειναι βαθια εκτος αν τριψεις με μεταλλικη βουρτσα που μπαινει σε δραπανο η με αμμοβολη.Αν ειναι μπαρα για βαρη καλυτερα να αγορασεις μια καινουργια.Φαντασου να λεπτυνει το μεταλλο και να κανεις στηθος στον παγκο και να σπασει...Δεν παιζουν με αυτα.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ΣΚΟΥΡΙΑ 03/02/2016 15:49 #3

panos έγραψε: Δεν φευγει η σκουρια αν οντως ειναι βαθια εκτος αν τριψεις με μεταλλικη βουρτσα που μπαινει σε δραπανο η με αμμοβολη.Αν ειναι μπαρα για βαρη καλυτερα να αγορασεις μια καινουργια.Φαντασου να λεπτυνει το μεταλλο και να κανεις στηθος στον παγκο και να σπασει...Δεν παιζουν με αυτα.


σιγα ρε πύρρο... :hahahahaha:
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ΣΚΟΥΡΙΑ 03/02/2016 16:56 #4

Δοκίμασε να το τρίψεις με γυαλόχαρτα νερού (απο χαμηλό σε ψηλό), οχι με το χερι αλλα με μηχάνημα.
Μετά θα πρεπει να το περάσεις αλοιφές με σφουγκάρια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ΣΚΟΥΡΙΑ 04/02/2016 11:35 #5

  • Το Άβαταρ του/της babis Συντάκτης θέματος
  • babis
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Scout
  • Vespophrenia Scout
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Ληφθέντα Likes 0
1ον:δεν εχω μηχανημα ρε παιδια,γι'αυτο ρωταω εναν αλλο τροπο αν υπαρχει
2ον:δεν μου ειπες τουλαχιστον μια αλοιφη.......
3ον:λες να σπασει καμια "μπαρα" κ να παθω τιποτα τωρα που ειμαι στον "ογκο"?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ΣΚΟΥΡΙΑ 04/02/2016 14:35 #6

Ρε φιλε δεν ξερω ουτε ποσα κιλα σηκωνεις ουτε με ενδιαφερει,μπαρα ομως με σκουρια που δεν βγαινει με γυαλοχαρτο δεν θα την εμπιστευουμουν.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ΣΚΟΥΡΙΑ 04/02/2016 17:47 #7

Γρήγορα, απλά και χωρις αλοιφαδόρο δεν γίνεται..
Η αλοιφές ειναι πολλες στην αγορά και οι καλές κοστίζουν οπως επίσης και τα σφουγκάρια.

Επείδη χωρις εργαλεία δεν κανεις δουλειά πήγαιντα να στα γυαλίσουν να τελειώνεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ΣΚΟΥΡΙΑ 04/02/2016 18:02 #8

Ανέβασε τουλάχιστον καμιά φωτογραφία να δούμε τι γίνεται.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

ΣΚΟΥΡΙΑ 04/02/2016 19:54 #9

Κατσε κατω απ τη μπαρααα........ :beer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1