Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Λάστιχα S.I.P. Performer

Λάστιχα S.I.P. Performer 11/01/2016 15:38 #1

  • Το Άβαταρ του/της apap86 Συντάκτης θέματος
  • apap86
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 378
  • Ληφθέντα Likes 423
Έχει οδηγήσει κανείς τα συγκεκριμένα λάστιχα; Ακούγονται καλά λόγια στο εξωτερικό, και επειδή τα εργοστασιακά μου λάστιχα είναι απαράδεκτα, θέλω να τα αλλάξω και να βάλω τα SIP. Τα έχει βάλει κανείς; Σετ τριών κάνουν 75 ευρώ, συν άλλα 20.10 για σαμπρέλες, άρα 96.10 συν ταχυδρομικά, και τα τοποθετώ μόνος μου. Το αγγλικό scootering λέει τα καλύτερα για τα συγκεκριμένα λάστιχα, αλλά δεν έχω ακούσει καμία εγχώρια γνώμη.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 11/01/2016 16:13 #2

Εχε υπόψη σου ότι ο καιρός στη γερμανία και στην αγγλία είναι διαφορετικός από την ελλάδα...
Το αγγλικο scootering μπορει να γράφει καλά λόγια και κατά παραγγελία (διαφήμιση δηλαδή) οπότε για μένα δεν είναι αξιόπιστο...
Καλό ειναι να μιλήσεις τηλεφωνικά με το scootershop.gr και να ρωτήσεις μια γνώμη που πιθανόν να έχουν σχετική εμπειρία απο τα συγκεκριμένα λάστιχα...

Μέχρι πρότινος πολυ καλά θεωρούνταν τα bridgestone τα ml αλλα δυστυχώς σταμάτησε η παραγωγή τους εδω και κάποιους μήνες.
Δοκιμασμένη λύση και all time classic είναι φυσικά τα michelin τα s83 (μειονέκτημα το ότι ειναι μαλακά στο πλάι) με αρκετά καλή όμως πρόσφυση στους ελληνικούς δρόμους ενώ τελευταία ακούγονται πολύ ως ικανοί αντακαταστατες των ml τα dunlop τα scootsmart αλλα εγώ προσωπικά δεν έχω εμπειρία από τα συγκεκριμένα...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 11/01/2016 16:36 #3

  • Το Άβαταρ του/της apap86 Συντάκτης θέματος
  • apap86
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 378
  • Ληφθέντα Likes 423
Χμμ, χρήσιμες πληροφορίες, να'σαι καλά Σπύρο.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 18/01/2016 17:53 #4

  • Το Άβαταρ του/της apap86 Συντάκτης θέματος
  • apap86
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 378
  • Ληφθέντα Likes 423
Μόλις έπεσε η παραγγελία για 2 ζάντες Tubeless SIP σε polished black μαζί με τα SIP Performer λάστιχα. 210 ευρώ + 16.45 delivery = 226.45 σύνολο. Υπήρχε και η επιλογή για πιο φαρδιά πίσω ζάντα (2.50 αντί για 2.10) αλλά ο υπάλληλος της SIP με τον οποίο μιλησα τηλεφωνικώς πρότινε να μείνω στο stock 2.10 που έχουν οι LML. Τι διαφορά θα έκανε αν έβαζα 2.5 πίσω;
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 18/01/2016 18:17 #5

apap86 έγραψε: Μόλις έπεσε η παραγγελία για 2 ζάντες Tubeless SIP σε polished black μαζί με τα SIP Performer λάστιχα. 210 ευρώ + 16.45 delivery = 226.45 σύνολο. Υπήρχε και η επιλογή για πιο φαρδιά πίσω ζάντα (2.50 αντί για 2.10) αλλά ο υπάλληλος της SIP με τον οποίο μιλησα τηλεφωνικώς πρότινε να μείνω στο stock 2.10 που έχουν οι LML. Τι διαφορά θα έκανε αν έβαζα 2.5 πίσω;


0.40

χοχοχο :D :beer:
V for Vlahos
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, Vasilis, apap86

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 18/01/2016 18:31 #6

Ψιλοπ@παριες... καλυτερο πάτημα και καλά αλλά μετα εχεις περιορισμούς στα λαστιχα... μια χαρά είναι το 2.10
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 18/01/2016 19:43 #7

και παίζει με τα φαρδύτερα λάστιχα να κατεβάζεις και καναδυό αγίους παραπάνω σε περίπτωση που πάθεις λάστιχο..
ειδικά αν αλλάξεις και καμιά εξάτμιση.
V for Vlahos
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Vasilis, Miltos_px

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 18/01/2016 20:20 #8

Το λέω εδώ και χρόνια.
Το πιο χρήσιμο αντικείμενο στα εργαλεία μας.
Περιέχει όλους τους αγίους.

Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένη εικόνα.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Spiros P200E, Βασίλης, vlahoulas, apap86

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 18/01/2016 23:12 #9

:two_thumbs: :two_thumbs: :two_thumbs:
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Λάστιχα S.I.P. Performer 26/01/2016 00:20 #10

  • Το Άβαταρ του/της apap86 Συντάκτης θέματος
  • apap86
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 378
  • Ληφθέντα Likes 423
Ήρθαν σήμερα ζάντες-λάστιχα απ'το SIP, τα εγκατέστησα το μεσημέρι. Περισσότερο αύριο γιατί τώρα αφενός πεινάω, αφετέρου χέζομαι...
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Spiros P200E, alecan, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1
  • 2