Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα...

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 23/02/2014 21:17 #1

  • Το Άβαταρ του/της Spiros P200E Συντάκτης θέματος
  • Spiros P200E
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 5406
  • Ληφθέντα Likes 8979
Ας ελπίσουμε να μη βάλουν μπρος και να είναι οι κλασικοί εκφοβισμοί...

http://www.zougla.gr/money/article/ravasakia-me-ti-lipiteri
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 09:10 #2

καλα θα κανουν γιατι κυκλοφορουν πολλα ανασφαλιστα.πρεπει ομως και οι ασφαλιστικες να ριξουν τις τιμες τους.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 10:58 #3

  • Το Άβαταρ του/της Spiros P200E Συντάκτης θέματος
  • Spiros P200E
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 5406
  • Ληφθέντα Likes 8979

panos έγραψε: καλα θα κανουν γιατι κυκλοφορουν πολλα ανασφαλιστα.πρεπει ομως και οι ασφαλιστικες να ριξουν τις τιμες τους.


σοβαρα ε; και οι περισσοτεροι απο μας που εχουμε αφτιαχτα προτζεκτ σε τευχη σε γκαραζ και αποθηκες θα ααφαλιζουμε μηχανακια που δεν κυκλοφορανε;;;

και ενα σωρο κοσμος που εφτιαχνε 3μηνες η 6μηνες ασφαλειες μονο για το καλοκαιρι θα πρεπει να ασφαλιζουν υποχρεωτικα ολο το χρονο το μβχανακι τους;;;
:suicide:
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 11:24 #4

Ισως μπορουν να βρουν λυση και γιαυτο με μια υπευθυνη δηλωση οτι το οχημα δεν ειναι σε θεση να κινειται για ενα χρονικο διαστημα.Αν θελουν πραγματικα δεν θα αδικησουν κανεναν,το ζητημα ειναι οτι δεν τους ενδιαφερει αυτο.Απο το να κυκλοφοραει ο καθε ανευθυνος ανασφαλιστος ομως καλυτερα να περασει ακομα και ενα σχετικα αδικο μετρο.Δεν ειναι για να παιζεις με αυτα τα πραγματα.Ειναι σοβαρα ζητηματα.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 12:15 #5

Εγώ πάντως θα συμφωνήσω με Σπυράρα και θα προσθέσω ότι οι ασφαλιστικές εταιρίες που τόσα χρόνια μας πίνουν το αίμα (και δεν πληρώνουν κιόλας πλέον σε περίπτωση ατυχήματος) σε συνεργασία με το κράτος βρήκαν ακόμα έναν τρόπο να βάζουν χέρι στην τσέπη μας. Φανταστείτε πόσα ανασφάλιστα οχήματα υπάρχουν και τα έσοδα που προσβλέπουν από αυτό το μετρο!
Δεν υπογράφω κύριε...!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 12:36 #6

Εγω ειπα παντως να κατεβασουν τιμες.Με τετοια οικονομικη δυσκολια δεν εχουν πεσει καθολου οταν οι μισθοι εχουν μειωση σχεδον 50%.Δεν διαφωνουμε στα περι ασφαλιστικων εταιριων.Ουτε επισης πιστευω οτι αρεσει σε κανεναν που ειμαστε πρωτοι στην ευρωπη σε ανασφαλιστα οχηματα.Πρεπει να βρεθει λυση που να μην βαζει οικονομικα το μαχαιρι στο λαιμο των πολιτων.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 12:53 #7

Πανο , να βγουνε στο δρομο να πιασουνε τον καθε ανασφαλιστο καραγκιοζη και τον καθε λιαπη. οι υπολοιποι δεν φταινε σε τιποτα.

οι ασφαλειες μας καλυπτουν απο ατυχημα με ανασφαλιστο οχημα. τουλαχιστον ετσι λενε. οποτε ειναι καθαρα προβλημα του καθε μαλακα που αποφασιζει να βγει στο δρομο χωρις πινακιδες και χωρις ασφαλεια.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Vasilis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 13:03 #8

Δεν προκειται να γινει αυτο ρε Θωμα και το ξερεις.Λυσεις μπορουν να υπαρξουν αλλα επειδη δεν θα ασχοληθει κανενας η μονο ρεαλιστικη πιεση που μπορουν να ασκησουν οι λεσχες αυτοκινητων,μοτοσυκλετων κτλ στους αρμοδιους ειναι η μειωση των ασφαλιστρων.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 13:04 #9

Επισης πλεον δεν καλυπτουν ολες οι ασφαλιστικες καλυψη απο ανασφαλιστο οχημα και αν συνεχιστει αυτη η κατασταση στο τελος καμια δεν θα καλυπτει η το κοστος θα ανεβει σε επιπεδα μεικτης ασφαλειας.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Υποχρεωτική ασφάλιση και πρόστιμα... 24/02/2014 14:58 #10

Να καταθέσεις τις πινακίδες για να μην εισαι υποχρεωμενος να ασφαλίσεις. εμένα με βρίσκει συμφωνο το μέτρο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1