Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 10:56 #1

  • Το Άβαταρ του/της v.g Συντάκτης θέματος
  • v.g
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 1686
  • Ληφθέντα Likes 1005
επειδή είμαι γενικοτερα λιγο ανυσυχο ατομο και επειδή ψιλοβαριεμαι πιο ευκολα το κάθε τι,σκέφτομαι να αλλαξω λιγο το προφιλ της βέσπας μου!!
μια καλη αλλαγη που μου αρεσει αρκετα είναι να βαλω προβολεις.ενας λογος βεβαια είναι και για περισσοτερο φως μιας και πλεον κινουμαι μονο με αυτην αφου εφυγε η gts.για παραδηγμα πολυ ωραια είναι τα προβολακια που ειχε βαλει και ο σταματης στην λαμπρετα του για οσους θυμούνται.
το τι χρειαζεται να τοποθετήσουμε για να δουλεψει σωστα δεν το ξερω.
δεν ξερω καθολου τι χρειαζεται και θα χρειαστω αρκετη βοηθεια.χρειαζεται τοποθετηση μπαταριας και ανορθωτης φωτων??

ένα παραδηγμα είναι αυτή η πρωτη στην φωτο σαν sprint μου φενεται.ωραια την εχει ο τυπος.

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.



Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.

"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by v.g.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 13:08 #2

Με λιγα λογια θες φαναρια lucas η κατι τετοιο? Πρεπει να σαι δωδεκαβολτος με ανορθωτη 5 θεσεων ωστε να βαλεις και μπαταρια και φυσικα διακοπτακια. Εννοειται οτι αυτα τα αναβεις για λιγο για το εφε και οχι μονιμα γιατι θα στην ξελιγωσει τη μπαταρια. Εννοειται θες μετατροπη στη πλεξουδα αν εισαι ηδη 12βολτος ενω αν δεν εισαι θες συνολικοτερες αλλαγες...
Επι του συγκεκριμενου ο ανθρωπος σου ειναι ο Θωμας (ο συμπεθερος σου δηλαδη ;) )
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 13:09 #3

Με τα ρεύματα θα σε βοηθήσει ο παρασανταλος..... Αφού πρώτα σου πει τι τα θέλεις αυτά ρε μπαγλαμά χαχαχαχα..... :drunk:


Εγώ λέω για το πρώτο με τη σχάρα.
Πρώτον για να μην κάνεις τρύπες....
Δεύτερον με τη σχάρα τα βάζεις λίγο πάνω λίγο κάτω....όπου θες. Και αν τα βαρεθεις και αυτά (σε 7 με 8 μήνες λένε τα στατιστικά σου) τα βγαζεις.
Τρίτον στη σχάρα μπορείς να βάζεις και λίγες ντομάτες, πιπερια, μελιτζάνες, απο το μποστανι για να μην κουβαλας στους καρπούς...

Αυτά πετροκουναβο παρασανταλο ..... :beer:
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, v.g

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 14:55 #4

  • Το Άβαταρ του/της v.g Συντάκτης θέματος
  • v.g
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 1686
  • Ληφθέντα Likes 1005
Σπυρο ξεχασα να σας υπενθυμησω ότι είμαι 12βολτος 200αρης.
χωρις να εχω δει και κατι άλλο και να ξερω τι άλλο υπαρχει στην αγορα.τα lukas είναι καλα δηλαδή???σαν ομορφια οπτικα μου αρεσουνε πολύ.
όταν λες τα αναβεις για λιγο τι ενοεις???αφου θα φορτιζει παλι η μπαταρια.δηλαδη δεν θα μπορω να παω μια διαδρομή 30 λεπτα ας πουμε ή μια ωρα?
που είναι κρυμενος ο παρασάνταλος να μας τα πει??
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 14:57 #5

  • Το Άβαταρ του/της v.g Συντάκτης θέματος
  • v.g
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 1686
  • Ληφθέντα Likes 1005

mikeK έγραψε: Με τα ρεύματα θα σε βοηθήσει ο παρασανταλος..... Αφού πρώτα σου πει τι τα θέλεις αυτά ρε μπαγλαμά χαχαχαχα..... :drunk:


Εγώ λέω για το πρώτο με τη σχάρα.
Πρώτον για να μην κάνεις τρύπες....
Δεύτερον με τη σχάρα τα βάζεις λίγο πάνω λίγο κάτω....όπου θες. Και αν τα βαρεθεις και αυτά (σε 7 με 8 μήνες λένε τα στατιστικά σου) τα βγαζεις.
Τρίτον στη σχάρα μπορείς να βάζεις και λίγες ντομάτες, πιπερια, μελιτζάνες, απο το μποστανι για να μην κουβαλας στους καρπούς...

Αυτά πετροκουναβο παρασανταλο ..... :beer:


με πετυχες ακριβως σε όλα ρε φιλε. :) :) :) :) γιατι ετσι δεν θα εχω και τρυπες να κανω ,κατι που απεχθάνομαι εντελως όμως,και όταν το ξαναβαρεθω θα τα βγαλω και ουτε γατα ουτε ζημια.
:thmbsup: :thmbsup:
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by v.g.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 15:48 #6

τι τα θελεις αυτα ρε μπαγλαμα???

Θα το κανουμε να δουλευει και χωρις μπαταρια ρε....... ετσι για να γουσταρουμε...... αφου ειναι εφετσιδικα ετσι και αλλιως αλλα 20 watt παραπανω τι θα πειραξει........

κοιτα να βρεις κανενα μανιατο απο κοζα2 που φοραγε 65 watt μπροστα και θα τα μοιρασουμε.........

αλλα τι τα θελεις αυτα ρε μπαγλαμα ?? κανενα γκομενακι στα ζητησε???

Μην τρυπησεις το σασι, σε εφαγα............
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Spiros P200E, v.g, Vertigo

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 16:02 #7

  • Το Άβαταρ του/της v.g Συντάκτης θέματος
  • v.g
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 1686
  • Ληφθέντα Likes 1005
:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
ετσι για την αλαγη ρε συμπεθερε. θελει τετοιο μανιατο ε??που να βρεθει αυτό τωρα?
:thank_you: :thank_you: :thank_you:
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by v.g.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 18:49 #8

θα ξεκινησεις με αυτο που εχεις, με πιο μικρες λαμπες, και μετα θα βρεθει και κατι τετοιο.......

και τη μπαρα μπροστα, αν εχεις κανενα φιλο που να κολλαει ανοξειδοτο ηλεκτροδιο μπορεις να τη φτιαξεις μονος στα μετρα σου πολυ πιο φτηνα...

υπαρχει ινοξ (νικελ) σωληνα με το μετρο. την κουρμπαρεις και την κανεις να μπαινει στην ποδια βιδωτα , και να αφαιρειται οποτε γουσταρεις.......

κανονικα οι μοντομπαρες αυτες ειναι πανακριβες......
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, v.g

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 19:13 #9

  • Το Άβαταρ του/της v.g Συντάκτης θέματος
  • v.g
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 1686
  • Ληφθέντα Likes 1005

axxis έγραψε: θα ξεκινησεις με αυτο που εχεις, με πιο μικρες λαμπες, και μετα θα βρεθει και κατι τετοιο.......

και τη μπαρα μπροστα, αν εχεις κανενα φιλο που να κολλαει ανοξειδοτο ηλεκτροδιο μπορεις να τη φτιαξεις μονος στα μετρα σου πολυ πιο φτηνα...

υπαρχει ινοξ (νικελ) σωληνα με το μετρο. την κουρμπαρεις και την κανεις να μπαινει στην ποδια βιδωτα , και να αφαιρειται οποτε γουσταρεις.......

κανονικα οι μοντομπαρες αυτες ειναι πανακριβες......



α ωραια ρε Θωμα,αμα γινεται με τουτο δω το μανιατο ειμαστε ενταξει.κοιταξε να δεις τωρα τι γινεται.προχθες που ειπατε εσεις ότι στην πορεια στην πρεβεζα ειχα τα φωτα αναμενα......με ματιασατε και καηκαν την επομενη :cursing: :cursing: τυχαιο??δεν πιστευω!!
την αλαξα την μπροστινη και εβαλα μια άλλη με 40 w. είναι πολύ καλα τα φωτα μου τωρα.οικανοποιητικα.δηλαδη θελω να πω ας βαλουμε στοχο να αναβουνε οι προβολεις σε ένα ικανοποιητικο επιπεδο σαν βοηθητικοι ετσι ώστε να μην ξελιγώνεται η μπαταρια και να είναι και ομορφοι.
για την μπαρα μπροστα δεν ασχολουμαι με ηλεκτροκοληση για τι υπαρχει πρόβλημα στα ματια και δεν μπορω.ενας διλος μου που κολαει δεν κολαει και τοσο ομορφα και θα φενονται οι κολησεις. οποτε δεν τον γλυτωνω τον απατεωνα μαστορα.συνεπως καλυτερα να αγορασω μια.νομιζω εχει κανα 80αρι?? :o :o δεν χρειαζονται τρυπες όμως σε αυτές,πανε σαν σφηνοτα-κοντραριστα επανω στην ποδια.
προβολεις σαν του σταματη που θα βρουμε??ξερει κανενας?
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

v.g sprint 150 με εξτρα φαναρια 15/08/2014 20:49 #10

το μανιατο αυτο πρεπει να ειναι 90watt γιωργη..... αφου δεν εχεις φλας, μας μενουνε θεωρητικα, 30 watt (15 kai 15 ) τα αλλα 10 ειναι πισω....

δεν προκειται να αλλαξει κατι , απλα για το λουκ θα ειναι,......... μη μπλεξεις με μπαταριες, θα θελεις διακοπτες κλειδι, αλλο σταθεροποιητη και αρκετα ακομα καλωδια.......

Εκτος και αν παιξει διακοπτης με επιλογη μονο τα προβολια η μονο το κανονικο φαναρι,
και Εκτος και αν παιξει κατι με led. θα το ψαξουμε........

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by axxis.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4