Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Distinguished Gentleman's Ride

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 13:27 #7

οχι ολα ρε μπιλ :hahahahaha: . τη σελιδα αυτη να καθαρισουμε :rasta:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 13:45 #8

Και τι α κανσ;
Α κατσ α μαλώησ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 14:04 #9

Ετσά !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 14:24 #10

Αν κάποιοι νομίζουν ότι δεν παρακολουθώ τα πάντα εδώ μέσα είναι γελασμένοι...

Γουσταρω φαση.

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένη εικόνα.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": axxis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 15:04 #11

  • Το Άβαταρ του/της apap86 Συντάκτης θέματος
  • apap86
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 378
  • Ληφθέντα Likes 423
Είναι φοβερό πάντως που στο άκουσμα φιλανθρωπικής ενέργειας παγκοσμίου επιπέδου, η πρώτη αντίδραση στην Ελλάδα είναι αρνητική. Όταν πριν χρόνια έκανα την εγκληματική (!) πράξη να ρίξω έναν κουβά παγωμένο νερό στο κεφάλι μου και να δώσω 20 δολλάρια στο ALS Foundation (βλ. ALS Ice Bucket Challenge), το μόνο που άκουσα από μερίδα φίλων ήταν ξέχεσμα, και "Ξέρεις που πάνε τα λεφτά σου;" και "Τι αμερικανιές είναι αυτά;" και δεν ξερω γω τι άλλο. Από φίλους φυσικά που η φιλανθρωπική τους πράξη φτάνει μέχρι το να μη σκοτώσουν τη μύγα που μπήκε στο σπίτι αλλά να ανοίξουν το παράθυρο να βγει μόνη της.
Τέτοιες ενέργειες που μέσα από παπαριές τύπου κουβάς με παγωμένο νερό ή σκάω μύτη με παπιγιόν στη βέσπα, μαζεύουν εκατομμύρια και, ναι, μπορει το 10% μόνο να φτάνει εκεί που πραγματικά υπάρχει ανάγκη, αλλά εγώ είμαι ΟΚ με αυτό. Η αδερφή μου στην Αγγλία πήρε αναπηρικό καροτσάκι με υποβοηθούμενες ρόδες από αντίστοιχη φιλανθρωπική οργάνωση που ίσως κάποιος έσκασε μύτη με μια μηχανή, γραβάτα (πολύ distinguished να πούμε) έκανε ένα event και μάζεψε 5 φράγκα.
Δε θες, δε μπορείς να δώσεις, no problem, δε σε κρίνω, δε σε κρίνει κανείς. Αλλά seriously, μην κρίνετε αυτούς που συμμετέχουν, γιατί απλά δείχνει κακεντρέχεια, μισανθρωπισμό και ζήλια.
Με απόλυτη αγάπη φυσικά όλα αυτά Axxis, αλλά όταν παρακάμπτεις τα 5 εκατομύρια που έχουν μαζευτεί απ'το DGR για κάτι που μπορεί να επηρεάσει εμένα κι εσένα, και κολλάς στην κουστουμιά και στο "distinguished", προκαλέις.

Nuff said.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 15:51 #12

Επειδη δεν γνωριζομαστε καθόλου....Ας τελειωσει ετσι καλλίτερα Με τα δικα σου γραφόμενα. ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 16:00 #13

Νομίζω το παρατραβας λίγο apap86, μην κρίνεις ανθρώπους τόσο εύκολα από μια φράση φίλε. Και μην τους προσβάλλεις. Δεν χρειάζεται να μας φέρνεις σε δύσκολη θέση.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 16:14 #14

Προς θεου δεν υπάρχει θεμα προσβολής. ... ο καθενας γραφει οτι πιστεύει. Το θεμα τις φιλανρωπιας ειναι απο εποχης του μεγα βασιλείου αρκετα φιλοσοφικο. Δεν γινεται να το αναλυσουμε εδω σε ενα θρεντ και δε χρειάζεται και ολας.
Δεν ειναι κανενας απο εμας κακος ανθρωπος... ουτε εγω ουτε ο απαπ.
Ας μην το τραβηξουμε το θέμα. ...
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": apap86

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 16:15 #15

Και οντως προκαλεσα... και τα ακουσα... πολυ ορθα... :drunk:
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": apap86

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Distinguished Gentleman's Ride 30/09/2018 16:34 #16

  • Το Άβαταρ του/της apap86 Συντάκτης θέματος
  • apap86
  • Αποσυνδεμένος
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Helpless Vespo-φρενής!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 378
  • Ληφθέντα Likes 423
Πάνο, για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, αναφέρθηκα στην αντίδραση του axxis στο DGR όταν έγραφα πέρι κακεντρέχειας κτλ. Δεν τον ξέρω τον άνθρωπο, αλλά από το forum και μόνο τον έχω συμπαθίσει. Γι'αυτό και κατέληξα πριν λέγοντας "Όλα αυτά με απόλυτη αγάπη axxis". Δε νομίζω ότι έφερα κανέναν σε δύσκολη θέση.
Axxis, οι διαφωνίες είναι που έχουν πλάκα. Καλά να είμαστε να τσακωνόμαστε και μετά να πίνουμε μπύρες. Να'σαι καλά μαν, μ'αρέσει που δε κωλώνεις να πεις τη γνώμη σου, κι ας διαφωνώ. Μόνο ο Σπύρος δε θα έπρεπε να μιλάει, που μου κακολογεί τους Maiden...
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.