Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας!

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 17/03/2018 00:51 #541

::welcome: :beer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 17/03/2018 00:56 #542

::welcome:
Scouse βλέπω, Λίβερπουλ;
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 17/03/2018 01:01 #543

  • Το Άβαταρ του/της Spiros P200E Συντάκτης θέματος
  • Spiros P200E
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 5547
  • Ληφθέντα Likes 8979
Καλως τον!
Ανοιξε ενα θεμα να δουμε και το εργαλειο!
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 17/03/2018 02:08 #544

Eυχαριστώ για την αποδοχή.
www.car.gr/10877296-piaggio-px-80-e-moto-harris αυτη ειναι η Βεσπα μου,σορρυ αλλά δεν πρόλαβα να τραβηξω φωτο,ελπιζω να μην παραβιάζω κάποιον κανόνα!
Ναι Vasilis ειμαι RED.
en.wikipedia.org/wiki/Aurelio_Lampredi Αυτό μόνο και τίποτα άλλο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 17/03/2018 07:54 #545

::welcome: ::welcome: ::welcome:

Καλορίζικο το βεσπί !


(με το τεποζιτο τι παιζει?? )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 17/03/2018 11:33 #546

Robbie έγραψε: Kαλησπέρα και καλώς σας βρήκα.Είμαι ο Απόστολος και έχω στην κατοχή μου απο χθές μια PX 80 E που δεν βγάζω άκρη τι μοντέλο είναι.Το ταμπελάκι γράφει 1993.Ευελπιστώ με τον καιρό να γίνω ξεφτέρι στα της βεσπας.Μέχρι στιγμής μετά την πρώτη βόλτα 50 χιλιομέτρων που έκανα,είμαι ευχαριστημένος απο την πορεία της.Διάβασα πολλά αυτόν τον καιρό ότι είναι δύσκολη στην οδήγηση...Διαπίστωσα οτι αυτά ήταν απλά υπερβολές.


καλως ηρθες,δεν βγαζεις ακρη με την εννοια οτι το ταμπελακι γραφει '93 και η αδεια καποια αλλη χρονια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 17/03/2018 23:36 #547

Eυχαριστώ για την ευχή!Καλώς σας βρήκα!Ακριβώς.Άσε δε που η wiki λέει ότι αυτό το μοντέλο δεν έβγαινε το 1993.Τι εννοείς τι παίζει με το τεποζιτο axxis?έχει μίξη λαδιου αυτόματη,αν εννοείς αυτό.
en.wikipedia.org/wiki/Aurelio_Lampredi Αυτό μόνο και τίποτα άλλο.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": axxis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 18/03/2018 12:37 #548

Στις φωτογραφίες της αγγελίας, φαίνεται πως από το τεπόζιτο λείπουν οι βίδες που το συγκρατούν στο σασί, ο λεβιές του ρουμπινέτου, και ο δείκτης του λαδιού μίξης (και ως εκ τούτου όλο το δοχείο).
Αυτό μάλλον εννοεί ο γερόλυκος Θωμάς.
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": axxis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Vasilis.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 18/03/2018 14:01 #549

Eυχαριστώ για την διευκρίνηση Βασίλη.Μπήκαν όλα πάνω κανονικά και με τον νόμο,και το ντεποζιτο ειναι βιδωμενο,4+1 βιδες (μία της σέλας)
en.wikipedia.org/wiki/Aurelio_Lampredi Αυτό μόνο και τίποτα άλλο.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": axxis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Ας γνωριστούμε! Συστηνόμαστε, παρουσιάζουμε την αφεντιά μας! 18/03/2018 17:18 #550

καλως ηρθες φιλαρακο και καλες βόλτες εύχομαι.
"αχαστο στοίχημα"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Robbie

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.