Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Δεν ανταποκρινεται το γκαζι σε βεσπινο

Δεν ανταποκρινεται το γκαζι σε βεσπινο 29/07/2019 18:09 #1

• Το Άβαταρ του/της georot1981 Συντάκτης θέματος
  • georot1981
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Noob
  • Vespophrenia Noob
  • Ληφθέντα Likes 14
Καλησπερα λιονταρια...ελπιζω να περνατε καλα οπου και αν βρισκεστε..μια απορια μηπως μπορειτε να με βοηθησετε σε ενα προβληματακι που παρατηρηθηκε το μεσημερι ενω γυρνουσα απο τη δουλεια με το βεσπινο μου..κατα τη διαδρομη σταματησε να ανταποκρινεται το γκαζι..και εκει που ελεγα οτι θα την παρω στην πλατη μου ανοιξα τον αερα και το γκαζι δουλεψε κανονικα και πηγα μια χαρα σπιτι μου(με ανοιχτο αερα φυσικα)..εχετε καμια ιδεα με το τι μπορει να φταιει και το γκαζι ανταποκρινεται μονο αν εχω ανοιχτο αερα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by georot1981.

Δεν ανταποκρινεται το γκαζι σε βεσπινο 29/07/2019 20:05 #2

Κάτι παρόμοιο έκανε και το δικό μου εμένα ήταν βουλώμενο ζιγκλέρ.

Δεν ανταποκρινεται το γκαζι σε βεσπινο 29/07/2019 20:28 #3

Ή από κάπου τραβάει αέρα, και πνιγμένος (ανοιχτό τσοκ δηλαδή) δουλεύει κομπλέ.
Αντίκα - Κλασικό

Δεν ανταποκρινεται το γκαζι σε βεσπινο 29/07/2019 23:41 #4

Φύσα τα ζιγκλέρ σου. Εχεις μειωμένο σε βενζίνη μίγμα γι αυτό και πνίγοντας το με το choke δουλευει...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Δεν ανταποκρινεται το γκαζι σε βεσπινο 07/08/2019 12:01 #5

• Το Άβαταρ του/της georot1981 Συντάκτης θέματος
  • georot1981
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Noob
  • Vespophrenia Noob
  • Ληφθέντα Likes 14
καλημέρα σε όλους...περιμένοντας τις απαντήσεις σας στο πρόβλημα μου πήγα 3-4 φορές με τσοκ και ύστερα χωρίς να κάνω τίποτα απολύτως ξαναπήρε τα πάνω του και δούλευε κανονικά χωρίς τσοκ..όπως και να έχει θα φυσήξω ζιγκλέρ για να είμαι σίγουρος στο μέλλον..όπως και να έχει σας ευχαριστώ για τη βοήθεια
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, SokoNik

• Σελίδα:
  • 1