Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: πρόβλημα με ντίζα κοντέρ σε 150px

πρόβλημα με ντίζα κοντέρ σε 150px 26/02/2020 14:30 #1

  • Το Άβαταρ του/της hoboman21 Συντάκτης θέματος
  • hoboman21
  • Αποσυνδεμένος
  • Expert Vespo-φρενής
  • Expert Vespo-φρενής
  • -vespa 150 sprint 1973 -vespa VNA 125 1959'
  • Δημοσιεύσεις: 95
  • Ληφθέντα Likes 100
Καλησπέρα ,εχω μια vespa 150px 1981 mod. Το κοντέρ δουλεύει κανονικά που το δοκίμασα σε άλλη βέσπα.Το θέμα είναι ότι έλλειπε το γραναζάκι στο ταμπούρο (όλο το σετακι δηλ εκεί όπως το λαστιχακι ,ένας μεταλλικος κίλινδρος και το μεταλλικο στηριγμα με την βιδούλα).Αφού τα αγόρασα όλα μαζί με την ντίζα τα τοποθέτησα για δοκιμή,΄'εβαλα δηλ το γραναζάκι και την ντίζα και έστριψα την ρόδα για να δω εάν λειτουργεί και το αποτέλεσμα ήταν να μην γυρνάει καθόλου η ντίζα .Γνωρίζει κανείς τι άλλο να προσέξω?Τι προβλημα μπορεί να έχει δημιουργηθεί και να μην πιάνει το γρανάζι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by hoboman21.

πρόβλημα με ντίζα κοντέρ σε 150px 26/02/2020 15:23 #2

Μπορεί να μην έχει μπει καλά η ντίζα μέσα στο γρανάζι ή να έχεις βάλει λάθος γρανάζι.
Γουσταρω φαση.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": hoboman21

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

πρόβλημα με ντίζα κοντέρ σε 150px 26/02/2020 19:49 #3

  • Το Άβαταρ του/της hoboman21 Συντάκτης θέματος
  • hoboman21
  • Αποσυνδεμένος
  • Expert Vespo-φρενής
  • Expert Vespo-φρενής
  • -vespa 150 sprint 1973 -vespa VNA 125 1959'
  • Δημοσιεύσεις: 95
  • Ληφθέντα Likes 100
To γρανάζι το πήρα από αντιπροσωπία vespas ,με το μοντέλο μηχανής μου...Θα ξαναπάω αύριο να δω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

πρόβλημα με ντίζα κοντέρ σε 150px 26/02/2020 22:29 #4

Επέμεινε λίγο. Ειναι σπ@σαρχίδικο αυτο το σημείο μέχρι να μπεί η ντίζα στη φωλιά του γραναζιού. Για αρχή πάνω ασε ελευθερη τη ντίζα να δεις αν γυρνάει και μη κουμπώνεις το κοντέρ
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Vasilis, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1