Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Τρίξιμο στο φτερό της vespas

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 15:41 #11

Δηλαδή Θωμά ο αγγλος γαλλος γερμανος θα στο έκανε αυτό με 20αρικο;
Πιθανότατα θα έφευγες με το φτερό στον πωπο
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 19:00 #12

ισχύει Θωμα.αλλα το σωστό πιο είναι να λεμε...μιση με μια ωρα να το φέρει στα ισια του και αλλη μια ωρα να το βαψει δεν νομιζω πως ατις μερες μας είναι υποτιμιτικο το 20αρικο.
και για να στο θεσω και αλιως αν προσωπικα ειχα συνεργείο θα είχα ενα παιδι να κανει μόνο αυτα τα μερεμετια και οτι βγαζει να δικα του.
ετσι για να μην περναω εγω covid
και για να κάνει και το σταυρό του ενας άνθρωπος παραπανω για μενα....
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 19:56 #13

Αυτό που βγάζετε το πόση ώρα θα δουλέψει ο άλλος και πόσα θα πάρει, με ξεπερνάει.
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 20:54 #14

  • Το Άβαταρ του/της vagkefalonia Συντάκτης θέματος
  • vagkefalonia
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Noob
  • Vespophrenia Noob
  • Δημοσιεύσεις: 38
  • Ληφθέντα Likes 5
Λοιπόν το τρίξιμο το του φτερού το έφτιαξα έβαλα πλαστική ροδέλα εσωτερικά και όλα καλά, μάλλον είναι λιγο μικρότερο το φτερό και ίσως έχει παρει λίγο το πιρουνι, δεν με ενοχλεί πάντως προς το παρόν στην οδήγηση, οσο για τους φαναρατζιδες και στα περισσότερα συνεργεία βεσπα που έχω πάει ότι θέλουν σου λένε ότι θέλουν σου παίρνουν, οπότε όλα μόνος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 21:26 #15

Απο 50-80 ευρω θελουν για μια τετοια δουλεια οι περισσοτεροι.Το πιθανοτερο εδω στον φιλο μας ειναι να στραβωσε λιγο το η βαση που δενει το φτερο με το πιρουνι στο πλαι.Τσεκαρε παντως και στον δρομο την συμπεριφορα του μπροστινου.Δυσκολο να εχει παρει αλλα ποτε δεν ξερεις.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 21:31 #16

v.g έγραψε: ισχύει Θωμα.αλλα το σωστό πιο είναι να λεμε...μιση με μια ωρα να το φέρει στα ισια του και αλλη μια ωρα να το βαψει δεν νομιζω πως ατις μερες μας είναι υποτιμιτικο το 20αρικο.
και για να στο θεσω και αλιως αν προσωπικα ειχα συνεργείο θα είχα ενα παιδι να κανει μόνο αυτα τα μερεμετια και οτι βγαζει να δικα του.
ετσι για να μην περναω εγω covid
και για να κάνει και το σταυρό του ενας άνθρωπος παραπανω για μενα....


Γιωργη μου δεν δουλευουν ετσι τα μαγαζια.
Γυρω στα 15 με 20 ευρω κανουν τα υλικα δηλαδη ασταρι βερνικι χρωμα συν ψιλολογια.
Εχει και εξοδα ενα μαγαζι και πρεπει να βγαλει και καποιο κερδος.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 21:33 #17

panos έγραψε:

v.g έγραψε: ισχύει Θωμα.αλλα το σωστό πιο είναι να λεμε...μιση με μια ωρα να το φέρει στα ισια του και αλλη μια ωρα να το βαψει δεν νομιζω πως ατις μερες μας είναι υποτιμιτικο το 20αρικο.
και για να στο θεσω και αλιως αν προσωπικα ειχα συνεργείο θα είχα ενα παιδι να κανει μόνο αυτα τα μερεμετια και οτι βγαζει να δικα του.
ετσι για να μην περναω εγω covid
και για να κάνει και το σταυρό του ενας άνθρωπος παραπανω για μενα....


Γιωργη μου δεν δουλευουν ετσι τα μαγαζια.
Γυρω στα 15 με 20 ευρω κανουν τα υλικα δηλαδη ασταρι βερνικι χρωμα συν ψιλολογια.
Εχει και εξοδα ενα μαγαζι και πρεπει να βγαλει και καποιο κερδος.

δεν διαφωνω Πάνο.ξερω απο μαγαζια και πόσο δυσκολα κρατιούνται.αλλα καπου εχουμε ξεφυγει κιολας.
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by v.g.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 21:53 #18

Το όλα μόνος μου που λέει ο φίλος, το δέχομαι απόλυτα.
Αν μπεις στο μαγαζί μου και μου πεις έλα μωρέ τώρα μια ωρίτσα δουλειά και θες και 20αρικο, θα φύγεις με ασθενοφόρο
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Miltos_px

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 03/04/2020 21:54 #19

v.g έγραψε:

panos έγραψε:

v.g έγραψε: ισχύει Θωμα.αλλα το σωστό πιο είναι να λεμε...μιση με μια ωρα να το φέρει στα ισια του και αλλη μια ωρα να το βαψει δεν νομιζω πως ατις μερες μας είναι υποτιμιτικο το 20αρικο.
και για να στο θεσω και αλιως αν προσωπικα ειχα συνεργείο θα είχα ενα παιδι να κανει μόνο αυτα τα μερεμετια και οτι βγαζει να δικα του.
ετσι για να μην περναω εγω covid
και για να κάνει και το σταυρό του ενας άνθρωπος παραπανω για μενα....


Γιωργη μου δεν δουλευουν ετσι τα μαγαζια.
Γυρω στα 15 με 20 ευρω κανουν τα υλικα δηλαδη ασταρι βερνικι χρωμα συν ψιλολογια.
Εχει και εξοδα ενα μαγαζι και πρεπει να βγαλει και καποιο κερδος.

δεν διαφωνω Πάνο.ξερω απο μαγαζια και πόσο δυσκολα κρατιούνται.αλλα καπου εχουμε ξεφυγει κιολας.

Αφου σου λεω τα υλικα κανουν μονο τοσο.
Σε εναν επαγγελματια παροχης υπηρεσιας πληρωνεις κυριως τις γνωσεις και την ικανοτητα να σου προσφερει αυτο για το οποιο τον επισκεφθηκες.
Σκεψου να πας σε εναν γιατρο για παραδειγμα και να σε εξετασει για 10 λεπτα.Δεν πληρωνεις το 10λεπτο,πληρωνεις ολα τα χρονια που εχει κατσει να διβασει,να μαθει,να εξασκηθει και τελικα να μπορει να σου κανει μια διαγνωση.
Κατι αναλογο συμβαινει με ολες τις δουλειες.
Απο τις πιο απλες εως τις πιο πολυπλοκες.
Γουσταρω φαση.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Τρίξιμο στο φτερό της vespas 04/04/2020 01:21 #20

Ο φανοποιος για να δουλέψει ένα κομμάτι χρεώνει 80ε.
Το ίδιο χρεώνει και για ένα φτερό αυτοκινήτου η για βάψιμο ενός προφυλακτήρα.το κομμάτι κάνει 80ε μερικοί χρεώνουν και 90.
Εάν το βγάλει κιολας από το πιρουνι 20 λεπτά ούτε ο Χουντίνι δεν κάνει.
Αλλά 20 λεπτά για βάψιμο με σπρέι ναι με την κανονικη διαδικασία που ξέρουμε όλοι δεν βγαίνει σε ένα 20 όσο και α.κ και εάν είναι.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Vasilis, Nikolas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.