Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: The GTS HPE supersport 2019

The GTS HPE supersport 2019 04/05/2020 18:58 #11

καλησπέρα Πανό και στους υπολοιπους, επειδή πήρα και εγώ πρόσφατα την supersport και ειμαι ολιγον ασχετος με μηχανικα θελω να σε ρωτησω αν ακους συχνα τον ανεμιστηρα ψυξης, Ημουν στο φαναρι και αρχισε ξαφνικα με αρκετο θορυβο, αλλα χωρις να αναψει καποιο λαμπακι ενδειξης! Μετα απο λιγο σταματησε, οταν εφτασα στο παρκινγκ αρχισε παλι για λιγο. Ειναι φυσιολογικο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

The GTS HPE supersport 2019 04/05/2020 19:19 #12

Φυσιολογικό είναι, εκτός αν μιλάμε για 5 λεπτά διαδρομή.
Δυστυχώς οι hpe έχουν πιο θορυβώδες βεντιλατέρ από τις προηγούμενες.
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

The GTS HPE supersport 2019 04/05/2020 20:50 #13

  • Το Άβαταρ του/της panos Συντάκτης θέματος
  • panos
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 1793
  • Ληφθέντα Likes 2407
Καλησπέρα φίλε,αν έκανες κάποια χλμ και άνοιξε το βεντιλατέρ είναι φυσιολογικό.Καλό θα ήταν να ελέγξεις και την στάθμη του ψυκτικού υγρού βέβαια η οποία βρίσκεται μέσα από το δεξί σαγρέ πλαστικό στο εσωτερικό της ποδιάς πάνω από το ντουλαπάκι.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

The GTS HPE supersport 2019 11/05/2020 14:32 #14

Ευχαριστώ για την απάντηση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

The GTS HPE supersport 2019 13/08/2020 13:42 #15

Καλησπέρα και καλοτάξιδη! Μετά από τόσους μήνες κατοχής, έχεις να μας μεταφέρεις feedback σχετικά με τον HPE; Θέλει όντως ιμάντα ανα 10k που διάβασα σε ξένα φόρουμ; Διαβάζω επίσης τα καλύτερα για τη μετάδοση του (ήσυχη, χωρίς κραδασμούς), ισχύει κάτι τέτοιο; Την σκέφτομαι για καθημερινή, αλλα σκέφτομαι και PX 125/150 FD, το ξέρω πως είναι εντελώς διαφορετικά μηχανάκια, η καρδιά λέει PX FD εφόσον βρεθεί κάτι καλό/σε λογική τιμή, αλλά η λογική λέει GTS HPE...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

The GTS HPE supersport 2019 15/08/2020 20:16 #16

παρε εσυ την gts κια αν τη βαρεθεις και θελεις px τα κάνουμε ανταλλαγή.
:) :)
"αχαστο στοίχημα"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by v.g.

The GTS HPE supersport 2019 07/01/2021 22:26 #17

Ναι τον έχω παρατηρήσει και εγώ τον ήχο που λες , είτε σταματημένος με αναμμένο τον κινητήρα είτε σε δρόμο με κίνηση που πάω αναγκαστικά αργά. Έχω την GTS 300 super tech . Μήπως έχετε παρατηρήσει η ένδειξη της εξωτερικής θερμοκρασίας μετά από μερικά χιλιόμετρα να λέει ότι να ναι ; Δηλαδή για παράδειγμα όταν ξεκινάω η θερμοκρασία είναι 15 βαθμοί , το φυσιολογικό δηλαδή , και μετά από περίπου 10-20 χιλιόμετρα δείχνει 21-22. Το καλοκαίρι δεν το συζητώ , χτυπάει 40αρια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

The GTS HPE supersport 2019 09/01/2021 02:40 #18

  • Το Άβαταρ του/της panos Συντάκτης θέματος
  • panos
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 1793
  • Ληφθέντα Likes 2407

man25 έγραψε: Καλησπέρα και καλοτάξιδη! Μετά από τόσους μήνες κατοχής, έχεις να μας μεταφέρεις feedback σχετικά με τον HPE; Θέλει όντως ιμάντα ανα 10k που διάβασα σε ξένα φόρουμ; Διαβάζω επίσης τα καλύτερα για τη μετάδοση του (ήσυχη, χωρίς κραδασμούς), ισχύει κάτι τέτοιο; Την σκέφτομαι για καθημερινή, αλλα σκέφτομαι και PX 125/150 FD, το ξέρω πως είναι εντελώς διαφορετικά μηχανάκια, η καρδιά λέει PX FD εφόσον βρεθεί κάτι καλό/σε λογική τιμή, αλλά η λογική λέει GTS HPE...

Να ταν κι αλλη η gts,την πουλησα το καλοκαιρι!!
Γουσταρω φαση.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1
  • 2