Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: LML 200 4t

LML 200 4t 10/04/2016 21:43 #111

Ξεπαρθενιάζεται απόψε η Emily με το πρώτο racing upgrade της με μπουζί Brisk και "καπάκι" (πως διάολο λένε στα ελληνικά το Spark Plug Cap;) NGK. Ο Valentino αυτή τη στιγμή στο Circuit of the Americas τρέμει απ'το ιππικό της Ιταλό-Ινδούλας μου....

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.



Το tip για το μπουζί της Brisk το πήρα από εδώ, το οποίο αποτελεί ένα καλό starter guide για τις 4χρονες 200άρες LML:

lmlocgb.co.uk/phpBB3/viewtopic.php?f=16&t=10139

Ο δε συγγραφέας του, Matt Tipper, έχει καταγράψει βήμα-βήμα το ταξίδι του στην Αμερική με το εν λόγω σκούτερ εδώ:

mattipper.wordpress.com

Enjoy guys!

Ένα ΜΕΓΑΑΑΑΛΟ μπράβο σε όλα τα παιδιά που σκιστήκανε με τα VespΑθήναια! Περάσαμε εξαιρετικά χάρη σε σας, μπράβα και πάλι μπράβο!
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by apap86.

LML 200 4t 10/04/2016 22:11 #112

ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ ΠΟΤΕ, ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΕ Ο ROSSI ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 10/04/2016 23:45 #113

Σκ@τα...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 11/04/2016 01:09 #114

Το πιο φοβερό είναι το πως έπεσε αργότερα ο Pedrosa. Μια χαρά στροφή πήρε, δεν έκανε τίποτα λάθος, και ξαφνικά χάνει το μπροστινό και πέφτει στο φουκαρά τον Dovi. Οι δε Crutchlow & Smith πέσαν ο ένας μετά τον άλλο στην ίδια στροφή. Τι διάολο,σε πίστα ice skating τους βάλαν να τρέξουν;
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 11/04/2016 01:12 #115

Για την ιστορία, το μπουζί της Brisk ΤΑ ΣΠΑΕΙ. Καμία σχέση στην επιτάχυνση, είναι πολύ πιο γεμάτος ο κινητήρας. Άσε που νομίζω ότι τρέχει με φτωχό μίγμα, αν κρίνω απ'την εικόνα του παλιού μπουζί που έβγαλα. Δεν έχω όμως "μάτι" για να κρίνω, οπότε θα κάνω μια ερώτηση σε κανα συνεργείο, αν και είμαι 100% σίγουρος πως το idle jet τουλάχιστον είναι πολύ μικρό.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 26/04/2016 20:55 #116

Παρότι οι περισσότεροι εδώ έχετε με τα 4χρονα ότι σχέση έχω κι εγώ με τα σκυλάδικα, εντούτοις εγώ θα το τολμήσω.

Έβαλα πρόσφατα ενά πολύ καλό μπουζί της Brisk, και τσεκάροντάς το σήμερα μετά από 1,000 χλμ, έχει αυτό το χρώμα:

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.



Εϊναι ιδέα μου, ή το μίγμα είναι πλούσιο; Το εργοστασιακό μπουζί που έβγαλα (είχε 6,000 χλμ) ήταν ακόμα πιο μαύρο.

Επίσης, από τότε που το άλλαξα γίνεται το εξής περίεργο (δεν έχω ιδέα αν έχει σχέση με το μπουζί): Όταν ξεκινάω την Έμιλυ με μανιβέλα, και ειδικά πρωί-πρωί, με την πρώτη μανιβελιά κάνει ένα τσαφ και βγαίνει καπνός, μυρίζοντας ταυτόχρονα καμμένο. Μετά από λίγο αν πατήσω τη μανιβέλα ξεκινάει κανονικά, και πολύ εύκολα μάλιστα (χαρακτηριστικό των 4T LML). Με μίζα δεν ισχύει κάτι τέτοιο, άρα εικάζω πώς είναι θέμα μανιβέλας.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια guys!!!
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by apap86.

LML 200 4t 26/04/2016 21:07 #117

Από την εξάτμιση βγάζει καπνό;
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 26/04/2016 21:10 #118

Δεν έχω ιδέα. Τώρα που το λες όμως θα το τσεκάρω με την πρώτη ευκαιρία και θα επανέλθω. Τι σκέφτεσαι;
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 26/04/2016 21:15 #119

Αν είναι άσπρος ο καπνός, εξέλεξε νέο Πάπα.

:kidding: έτσι ρωτάω, μήπως είναι τίποτα ηλεκτρικό...
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 26/04/2016 21:17 #120

Τώρα που το σκέφτομαι μάλλον δεν έχει σχέση με το μπουζί, καθώς με τη μίζα δεν παίζει πρόβλημα. Οπότε μαλλον ηλεκτρικό; Από χρώμα πως σου φαίνεται;

img.ifcdn.com/images/d9c937cb02291bb16cf...c45ca60e96d6e3_1.jpg
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.