Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: LML 200 4t

LML 200 4t 07/09/2018 19:34 #211

Don't worry.
Είναι πιο ελεύθερη η εξάτμιση.
Έλα να ακούσεις το xt μου που είναι όλη κούφια και θα καταλάβεις.
Υ.Γ Δοκίμασε ένα νούμερο μικρότερο ζιγκλέρ, αλλά δεν νομίζω.
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": dimitris1340

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Vasilis.

LML 200 4t 08/09/2018 15:58 #212

Μπορει το σκασιμο να γινεται κι απο ακαυστη βενζινη,κοινως να θελει ρυθμιση το αβανς.
Γουσταρω φαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 08/09/2018 15:59 #213

Δεν εχω καμια εμμονη με την ρυθμιση του αβανς,ξεκολλατε οσοι το σκεφτηκατε.
Γουσταρω φαση.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Miltos_px

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 08/09/2018 17:20 #214

  • Το Άβαταρ του/της dimitris1340
  • dimitris1340
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Vespo-φρενής
  • Senior Vespo-φρενής
  • Δεν έχει σημασία με τί μηχανή αλλά με τη μηχανή..
  • Δημοσιεύσεις: 42
  • Ληφθέντα Likes 19
Δεν νομίζω να ρυθμίζεται το αβανς στο lml star 200.Εβαλα 95 Άρι ζιγκλέρ και μειώθηκε λίγο το μπαμ.(σε θόρυβο..) Τη Δευτέρα θα δοκιμάσω και ένα 92αρι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 08/09/2018 17:48 #215

Και μένα μου έχει σκάσιμο, αλλά δεν με απασχολεί, ακούγεται φτιαγμένο και καγκουρεύω!

Νομίζω 100άρι ζιγκλέρ έχω εγώ. Μπορείς τώρα να αλλάξεις και το σωληνάκι βενζίνης με άλλο υψηλής ροής, και να το τοποθετήσεις έτσι ώστε να μην κάνει τα προβλήματα τροφοδοσίας με 1/4 του ρεζερβουάρ σε βενζίνη.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": dimitris1340

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 08/09/2018 18:28 #216

dimitris1340 έγραψε: Δεν νομίζω να ρυθμίζεται το αβανς στο lml star 200.Εβαλα 95 Άρι ζιγκλέρ και μειώθηκε λίγο το μπαμ.(σε θόρυβο..) Τη Δευτέρα θα δοκιμάσω και ένα 92αρι...

Μην το παρακάνεις, θα έχεις άλλα θέματα μετά.
Κόντρα μέχρι και στο ξύρισμα.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": panos, dimitris1340

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 12/09/2018 23:48 #217

  • Το Άβαταρ του/της dimitris1340
  • dimitris1340
  • Αποσυνδεμένος
  • Senior Vespo-φρενής
  • Senior Vespo-φρενής
  • Δεν έχει σημασία με τί μηχανή αλλά με τη μηχανή..
  • Δημοσιεύσεις: 42
  • Ληφθέντα Likes 19
Τι εννοείς υψηλής ροής??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 13/09/2018 23:11 #218

dimitris1340 έγραψε: Τι εννοείς υψηλής ροής??


Τρέχει καλύτερα η βενζίνη, αλλά δε θυμάμαι αν είναι πιο φαρδύ ή κάτι τέτοιο. Νομίζω ότι είναι PGM αλλά μπορεί να κάνω λάθος. Σίγουρα όμως όταν μου το έβαλε, το τοποθέτησε διαφορετικά απ'το προηγούμενο ώστε να είναι πιο κάθετο και να μην κάνει τα κομπιάζματα ο κινητήρας σε υψηλές ταχύτητες με 1/4 του ρεζερβουάρ σε βενζίνη.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 13/09/2018 23:20 #219

Να σας πω τώρα και μιαν πονεμένη ιστορία. Όλοι ξέρετε τι έχω τραβήξει τα τελευταία 3 χρόνια με τα φλας. Εν ολίγοις, μια φορά μόνο πήγα 6 μήνες χωρίς να μου κοπούν, όλον τον υπόλοιπο χρόνο κάθε 2μηνο περίπου κοβόντουσαν. Αφού λοιπόν η κατάσταση έφτασε στο αμήν, κανονίζω να αφήσω την Emily στο μαστρο-Θανάσση για να μου αλλάξει όλη την καλωδίωση, όπως και έκανε. Αυτό έγινε τον Ιούνη που μας πέρασε, δηλ πριν 3 μήνες περίπου.
Ε λοιπόν επειδή όταν κάνεις σχέδια, η φύση γελάει, και ενώ τα καινούργια καλώδια είναι μια χαρά, ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΤΟ ΦΛΑΣΕΡ, με αποτέλεσμα ξαφνικά να μην έχω καθόλου φλας!

ΔΗΛΑΔΗ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΟΓΑΜΙΩΛΑ ΜΗ ΓΑΜΗΣΩ ΝΑ ΟΥΜ!!!!!!!!!! Α ΣΙΧΤΙΡΙ ΜΕ ΤΑ ΚΩΛΟΦΛΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!

"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Vasilis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

LML 200 4t 13/09/2018 23:25 #220

Αλέξανδρε γλυκό μου παιδί γιατι βρίζεις? Γιατι συγχυζεσαι?
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.