Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Δίσκοι, παρουσιάσεις, events!

Δίσκοι, παρουσιάσεις, events! 14/02/2015 19:06 #1

  • Το Άβαταρ του/της Spiros P200E Συντάκτης θέματος
  • Spiros P200E
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 5547
  • Ληφθέντα Likes 8979
Φρέσκο πράγμα, αρκετά πειραματικό απο κολλητούς...
Ακούστε free...

https://agoriastonilio.bandcamp.com/releases

Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένη εικόνα.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τη δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Vasilis, alecan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Mavro.Skyli.

Δίσκοι, παρουσιάσεις, event! 15/12/2015 01:56 #2

Επειδή poserάς ή γενιέσαι ή απλά δεν είσαι, είπα να την ψωνίσω λίγο και παρουσιάσω τα μωρά μου, ξεκινώντας απ'το πιο απλό, μια σπάνια έκδοση της ιστορικής Les Paul, σε limited edition custom μορφή, εκ Κίνας ορμώμενης:

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.


adult image hosting

Συνεχίζοντας, μπορεί κάστομ ανακατασκευασμένη Vespa να μην έχω, έχω όμως την ακόλουθη κιθάρα, την οποία έχουν φτιάξει εξ ολοκλήρου τα χεράκια μου, και η οποία μένει να βαφτεί σε εντελώς abstract χρώματα από συγγενή μου designer στην Αγγλία (κάντε ένα search για Demetrios Psillos). Το όνομα αυτής: Ρίτα!

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.


imagehosting

Τέλος, ένα υπερσπάνιο δείγμα Gisbon κιθάρας, μία MIII του 1991, made in USA, το καμάρι της συλλογής μου! Ο θρύλος λέει ότι η Gibson, όντας σε απελπιστική κατάσταση στα τέλη των 80ies, με μόνο θιασωτή της τον Slash με τη Les Paul του, αποφάσισε ότι θέλει κι αυτή κομμάτι της Heavy Metal πίτας, και έβγαλε στην αγορά το συγκεκριμένο μοντέλο. Βέβαια μέχρι να γίνει αυτό, το Nevermind είχε ήδη ισοπεδώσει τα πάντα, με αποτέλεσμα τον "θάνατο" του metal και των αντίστοιχων κιθάρων. Έτσι, η MIII έγινε εμπορική αποτυχία, βγήκαν ελάχιστα κομμάτια, και ένα από αυτά με serial number 92481727 έγινε από τύχη δικό μου προ αμνημονεύτων.

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.


free upload image
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, Giannaras, Spiros P200E, axxis, SokoNik, alecan, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Δίσκοι, παρουσιάσεις, event! 15/12/2015 08:20 #3

Ταυρακι , Flying V , και μετα θα σε αγαπαω και γω! :P :heart: :beer:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Re:Δίσκοι, παρουσιάσεις, event! 15/12/2015 15:02 #4

Flying V είναι η επόμενη αγορά! Αλά Hendrix & John Norum, 2 απ´τις μεγαλύτερες επιρροές μου.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Δίσκοι, παρουσιάσεις, events! 04/04/2016 17:20 #5

Παρότι πέφτει μαζί με τα Vespαθήναια, εγώ το ανεβάζω ούτως ή άλλως:

Όσοι πιστοί προσέλθετε λοιπόν στο Νεοκλασσικό Ωδείο στο Γέρακα, Σάββατo βράδυ 9/4 στις 7:30 για μια βραδιά σκληροπυρηνικού blues-rock απ'τους παλαβότερους μουσικούς-καθηγητές της πιάτσας, καθώς και μερικούς φίλους!

Δωρεάν είσοδος & free drinks, ελάτε να γουστάρετε, να πορωθείτε, να ρωτήσετε ότι θέλετε, να μιλήσετε με τους καθηγητές μας, και γενικά να περάσετε γαμώ!

Ο υπογράφων στην ηλεκτρική κιθάρα μαζί με τους Σωκράτη Αγγελάκο στα τύμπανα, Χάρη Μπότση στα πλήκτρα, Γιάννη Κούσση στο μπάσο και Χρήστο Τσιφτσή στη φωνή.

Αυτή η εικόνα είναι κρυμμένη για τους επισκέπτες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να τη δείτε.


imageupload
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, Vasilis, axxis, v.g, alecan, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Δίσκοι, παρουσιάσεις, events! 04/04/2016 20:21 #6

Αν μπορειτε , ανεβαστε κατι να δουμε και μεις απο μακρια.... :metal: :metal: :metal:

Καλα να περασετε!!! :beer:
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": apap86

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by axxis.

Δίσκοι, παρουσιάσεις, events! 04/04/2016 23:15 #7

  • Το Άβαταρ του/της Spiros P200E Συντάκτης θέματος
  • Spiros P200E
  • Αποσυνδεμένος
  • Moderator
  • Moderator
  • Δημοσιεύσεις: 5547
  • Ληφθέντα Likes 8979
Αλεξ θα τρέχω όλο το διήμερο στην Αθηναιδα... Καλά να περάσετε και αν τραβήξετε κανα βιντεάκι ρίχτο... :metal:
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": apap86

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Δίσκοι, παρουσιάσεις, events! 05/04/2016 00:52 #8

Spiros P200E έγραψε: Αλεξ θα τρέχω όλο το διήμερο στην Αθηναιδα... Καλά να περάσετε και αν τραβήξετε κανα βιντεάκι ρίχτο... :metal:


Δυστυχώς για πολλούς λόγους δεν βόλευε άλλη ημερομηνία, αν και βασανιστήκαμε πολύ μέχρι να καταλήξουμε κάπου! Μπορεί να σκάσω μύτη στο πάρτυ στα Vespαθήναια κατά τα μεσάνυχτα, ενώ στάνταρ θα τα πούμε Κυριακή για την πορεία και το μπάρμπεκιου!

Όσο για βίντεο, θα φροντίσουμε να υπάρχουν!
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Δίσκοι, παρουσιάσεις, events! 09/06/2016 02:21 #9

www.facebook.com/inphazehardrockband/

Debut album coming soon! Αλήτικο, hard/heavy rock απ'τα λίγα!

Μπείτε εδώ για όλα τα νεότερα. Ο υπογράφων και o www.iliasgogakis.com σε κιθάρες/σύνθεση, Jon Soti φωνή και Adrien Al-Aiedy τύμπανα.
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Spiros P200E, Vasilis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Δίσκοι, παρουσιάσεις, events! 05/01/2017 02:15 #10

www.facebook.com/events/358506444520877/

Παρασκευή βράδυ στις 11 στο Crow (Μιχαλακοπούλου & Σινόπης, το πρώην Jasmin για τους παλιούς) θα παίξω guest σε ένα απίστευτο live party με τους Dimitris Gasparatos & the Double Vision. Rock, Classic Rock, Soul, Funk & Smash Hits από άλλες δεκαετίες, από Bryan Adams & Tina Turner μέχρι AC/DC και Jethro Tull.

Είσοδος Ελεύθερη

(Για τους πολύ ψαγμένους, θα υπάρξει και σύντομη επανεμφάνιση των Silver R.I.S.C. στη σκηνή για ένα κομμάτι!)
"It struck me that everywhere in the world I would meet people to whom being there would be an ordinary, everyday event. Was my journey really nothing more than a state of mind?"

Ted Simon "Jupiter's Travels"
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Spiros P200E, Vasilis, alecan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1
  • 2