Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Κατανάλωση Βενζίνης

Κατανάλωση Βενζίνης 16/01/2020 19:43 #1

  • Το Άβαταρ του/της ανδρεας λεκκας Συντάκτης θέματος
  • ανδρεας λεκκας
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Scout
  • Vespophrenia Scout
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Ληφθέντα Likes 0
Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Αν καίει σχετικά γρήγορα την βενζίνη η βέσπα μου (ΡΧ 200Ε του '88) φταίει κατι για αυτό? Και κάτι ακόμα, μέση κατανάλωση βενζίνης ανά 100 χλμ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by ανδρεας λεκκας.

Κατανάλωση Βενζίνης 16/01/2020 23:54 #2

Καλησπέρα και καλωσήρθες στη παρέα.
Η κατανάλωση ειναι κάτι πολυ σχετικό. Εξαρτάται από τον τρόπο οδήγησης, από το αν ειναι σε ανοιχτό δρόμο ή σε πόλη με πολλά σταμάτα-ξεκίνα και φυσικά από το αν η βέσπα είναι "μαμά" ή σκαλισμένη.
Μια φυσιολογική κατανάλωση εντός πόλης για μια μαμά 200αρα με σχετικά ήπια οδήγηση είναι 4.5 λίτρα/100 χλμ.
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Κατανάλωση Βενζίνης 17/01/2020 09:14 #3

  • Το Άβαταρ του/της ανδρεας λεκκας Συντάκτης θέματος
  • ανδρεας λεκκας
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Scout
  • Vespophrenia Scout
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Ληφθέντα Likes 0
Το θέμα είναι ότι αυτό το έκανε στο τελευταίο γέμισμα που της έβαλα 3 λίτρα και έκανα συνολικά γύρω στα 35 χλμ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1