Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: Px200 απορίες

Px200 απορίες 29/04/2020 18:41 #1

  • Το Άβαταρ του/της Andreas 515 Συντάκτης θέματος
  • Andreas 515
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Scout
  • Vespophrenia Scout
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθέντα Likes 2
Καλησπέρα στην παρέα είμαι ο Ανδρέας από Δραμα και νέο μέλος στο σάιτ!!! Έχουμε στην κατοχή μας μια px200 96 μοντέλο την είχε πάρει ο πατέρας μου καινουργια!! Το μηχανάκι έχει 12,500 χλμ και τα τελευταία 12-13 χρονια το έχει φάει το καθησιο! Για αρχή έκανα ένα καθάρισμα το καρπυρατερ αλλαγμα λαδακι μπουζί και τα κλασσικά! Είδα σε άλλα θέματα για εξάτμιση και κατέληξα στην sito plus και σε ζιγκλερ νο122 διότι η μανισια έχει σπάσει σε κάποια σημεία!!! Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω αν χρειάζεται αλλαγή λόγω της ακινησίας?? Υγ το μηχανάκι παίρνει μπρος και κυκλοφορεί κανονικά! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, alecan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Vasilis.

Px200 απορίες 29/04/2020 23:27 #2

Καλησπέρα φίλε και καλώς ήρθες.
Για αρχή,για την δική σου ασφάλεια πάνω από όλα,άλλαξε ένα ζευγάρι λάστιχα.Ίσως να θέλει και αναρτήσεις.Λαδάκια φρέσκα βάλε και αν θες καθάρισε το καρμπυρατέρ.
Αν κατά τα άλλα δουλεύει σωστά δεν χρειάζεσαι κάτι άμεσα.
Στην πορεία θα δείξει.Πάντως ένα όχημα που κάθεται τόσα χρόνια μπορεί να χρειαστεί από κάτι απλό όπως σωληνάκι βενζίνης μέχρι ρουλεμάν στροφάλου.Ποτέ δεν ξέρεις.
Γουσταρω φαση.
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Px200 απορίες 30/04/2020 13:48 #3

Καλησπέρα και καλωσήρθες.
Πέρα από τα προαναφερόμενα θα σου πρότεινα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις είτε μια εξατμιση sip road είτε μια polini box. Η διαφορά στη τιμή αντικατοπτρίζει στο έπακρο τη διαφορά στην απόδοση.
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Px200 απορίες 30/04/2020 15:35 #4

  • Το Άβαταρ του/της Andreas 515 Συντάκτης θέματος
  • Andreas 515
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Scout
  • Vespophrenia Scout
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθέντα Likes 2
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Τα βασικά έγιναν και όλα δείχνουν ότι δουλεύει ρολόι το μόνο που μένει είναι η εξάτμιση και λίγο περιποίηση εμφανισιακά!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Px200 απορίες 30/04/2020 15:37 #5

  • Το Άβαταρ του/της Andreas 515 Συντάκτης θέματος
  • Andreas 515
  • Αποσυνδεμένος
  • Vespophrenia Scout
  • Vespophrenia Scout
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθέντα Likes 2
Ευχαριστώ για την πληροφορία ήδη τις είδα και τις δύο και κινούμαι προς την polini! Να φανταστώ ότι θα χρειαστεί ζιγκλερ και αυτή και νο 122?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Px200 απορίες 01/05/2020 15:21 #6

Ναι καλό θα ήταν.
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Σελίδα:
  • 1