Καλώς ήρθατε στη Vespophrenia, βλέπετε το forum μας σαν επισκέπτης!

Αν είστε κι εσείς αρρωστημένοι με τη vespa, τη lambretta και το κλασικό σκούτερ γενικότερα, εγγραφείτε στο forum για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε νέο μήνυμα ή για να δείτε τα συνημμένα αρχεία, να λύσετε τις απορίες σας, να βοήθησετε άλλους να λύσουν τις απορίες τους και να συζητήσετε γι αυτό που εμείς απλά λέμε Vespophrenia!

H εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και απολύτως δωρεάν! Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβασή σας στο forum, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας μέσω της φόρμας επικοινωνίας στο μενού "Επικοινωνία". Σιγουρευτείτε ότι το email επικοινωνίας που συμπληρώνετε, είναι έγκυρο, έτσι ώστε να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας. Cheers!

ΘΕΜΑ: 28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 17:18 #41

Χαρηκα που γνωρισα καποια παιδια...αντε και του χρονου
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Spiros P200E, Vasilis, Nikolas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 18:33 #42

Επιστρέψαμε πριν λίγο σώοι και αβλαβείς κι εμείς και τα βεσπιά... Ολα καλά, είδαμε και γνωρίσαμε φίλους που μιλάγαμε χρόνια απ το δίκτυο και ως γνωστόν την προσωπική επαφή δεν μπορει να την αποκαταστήσει το ιντερνετ...

Οι φωτογραφίες είναι παααρααα πολλές, οπότε υπομονή...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!
Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Vasilis, axxis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Spiros P200E.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 18:49 #43

1η Μέρα - Πέμπτη 28/8

Αναχώρηση από το περίπτερο Χαιδαρίου στις 17.00. Επειδή ενας φίλος από το Vespa Club Samos εστρωνε και λόγω του οτι ημασταν 7 μηχανάκια και κινηθήκαμε απο τον παλιό δρόμο, αργησαμε αρκετααα....



1η στάση για ανεφοδιασμό και ξεμούδιασμα μετά την Κόρινθο...







2η στάση Ακράτα








Στη συνέχεια αλλη μια στάση να παραλάβουμε άτομο απ τα ΚΤΕΛ στη Πάτρα και καρφί για κάμπινγκ... Η ώρα είχε πάει 11 και... όταν φτάσαμε, μέχρι να στήσουμε, να πιουμε καμια μπύρα, να βρουμε φίλους και γνωστούς κοιμηθήκαμε στις 4.00 τα χαράματα...
Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, Giannaras, Vasilis, Vertigo, vespa samos, vlahoulas, Georgeκ9

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 19:08 #44

2η μέρα - Παρασκευή 29/8

Εγώ σηκώνομαι πρωί-πρωί και φευγω για Πάτρα (20 χλμ) να αγοράσω μαγιό γιατί ο τρόμπας το είχα ξεχάσει... Γυρνάω και φευγουμε με τους υπόλοιπους κλασικα καθυστερήμενοι με το 2ο γκρουπάκι για την εκδρομή στην Μονή Σπατών...










Στάση για ανεφοδιασμό...







Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Vasilis, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Spiros P200E.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 19:12 #45

Και συνεχίζουμε για Μονή Σπατών...
















Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Vasilis, macgyver2180, Vertigo, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 19:13 #46

. . .










Αφιξη στη μονή...








Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Giannaras, Vasilis, Vertigo, alecan, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Spiros P200E.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 19:17 #47

Στη συνέχεια κατηφορίσαμε προς την παραλία Καλογρια (sic) διασχίζοντας το πανέμορφο δάσος της Στροφιλιάς...


















Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, Giannaras, Vasilis, Nikolas, alecan, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 19:21 #48

Δάσος Στροφιλιάς...










Επιτέλους παραλία... και δροσερό καρπουζάκι να μας περιμένει...





Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, Giannaras, Vasilis, alecan, vlahoulas, Georgeκ9

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 19:28 #49

Μετά απο μπανάκι με φρεντάκι... και λίγο αποτυχημένο beach volley μαζί μ ένα σκορπιό να περπατάει στο πόδι μου ( :pullhair: )... επιστρέψαμε καμπινγκ για φαί, μπανάκι στη πισίνα και ξεκούραση...

"Vespophrenia village"





Το απογευματάκι πραγματοποιηθηκε το κυνήγι του κρυμμένου θησαυρού πάνω σε βέσπα... Απ ότι κατάλαβα οι διαγωνιζόμενοι είχαν ένα χάρτη με διάφορα σημεία μεσα στο καμπινγκ οπου επρεπε να αναζητήσουν καποιες βέσπες μινιατούρες και νικητής ήταν αυτός που θα μαζευε τις περισσότερες...





Ο ΚΚ έφυγε κυριολεκτικά σφεντόνα αλλά παρ όλα αυτά δεν βρήκε ούτε μία... :two_thumbs:





Μέχρι και κατωφάναρο πήρε μέρος στο κυνήγι...

Ε, το λοιπόν, ό,τι και να είναι τ’ άστρα, εγώ τη γλώσσα μου τους βγάζω...

Γέρον Βεσπίσιος ο Λαμπρεττοφόρος

Ευλόγησον!

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, Giannaras, Vasilis, axxis, macgyver2180, tony-serveta, alecan, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by Spiros P200E.

28η Πανελλήνια Συνάντηση Vespa Πάτρα - 28-31 Αυγούστου 2014 31/08/2014 20:32 #50

Tο φαγητο καλο και αρκετο.Γρηγορη εξυπηρετηση αναλογικα με το κοσμο που ειχε.Αλλωστε φαινεται η χαρα στα προσωπα μας







macgyver2180

Αυτό το μήνυμα έχει συνημμένες εικόνες.
Παρακαλούμε συνδεθείτε για να τις δείτε.

Οι ακόλουθοι χρήστες έκαναν "Like": Mavro.Skyli, Giannaras, Spiros P200E, Vasilis, axxis, mikeK, Vertigo, alecan, vlahoulas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Last edit: Post by macgyver2180.